Шековићи

Последња шанса за Шековиће

СУБОТА, 14.01.2023 | 12:00
Верификован аутор

Мањег мјеста а продорних људи од Шековљана нема. У сваком граду бивше Југославије можете пронаћи барем по једног директора,доктора, власника ресторана, успјешног спортисту да је родом из  Шековића и да то с поносом истиче.

Имајући у виду богату историју Шековића и херојске подвиге у протеклим ратовима, заиста има нешто посебно у њиховој природи.

Прије пар година ако би Вас пут нањео у Шековиће, обично би доживјели шок-саблазне улице,лоше путеве,затворене фирме и депресивна лица без оптимизма да ће бити боље.

Трачак наде да се пропадање општине може зауставити, јавља се доласком младог човјека ,Миладина Лазића, на чело Шековића.

Миладин Лазић долази из имућне породице. За Лазиће кажу да држе “пола” Шековића, инвестирају у град, запошљавају и реално они имају највећи интерес да Шековићи “живе” јер велики капитал,енергију, вријеме и још много тога су уложили.

Очекивало се да Жељко Лазић пошаље синове у Београд или Нови Сад да живе, да уживају у благодати његовог капитала, али они су се одлучили за Шековиће и постали су главни актери друштвено-политичког живота.

Миладин је очигледно схватио ово као изазов, доста тога је урадио на инфраструктурним, спортским и културним пројеткима,али што је најважније окружио се младим и амбициозним људима као што је Петар Влачић, који му помаже и заједно доносе нове идеје у Шековиће и ако ништа, лијепо их је видјети младе и лијепе у мору дебелих и фосилних начелника Српске.

Да би обезбједили новац за пројекте Шековића, Лазићи су промјенили и страначки дрес на прошлим изборима што су неки осудили и назвали их “папцима”, али су добили огромно повјерење грађана и доказали да народ у Шековићима гласа за Лазиће, тј за Шековиће,не за странку.

Не подржавамо да општинама владају породице, али у сваком случају боље да општином управља човјек из Шековића него из Београда.

Оно што подржавамо као медији, јесте да треба доћи до смјене генерација, да млади и образовани људи добију прилику да допринесу бољем животу у својој локалној заједници.

Надамо се да ће Шековићи наставити да се развијају и да ће Миладин наставити добре примјере и праксе да примјењује, јер ако сад Шековићи не крену напред неће никада.

Дрина Медиа

Коментари 0

Подијелите своје мишљење – читамо све коментаре.

Напишите коментар