Несортирано

БРАТУНАЧКИ ПАРЛАМЕНТ ИМЕНОВАО ВД НАЧЕЛНИКЕ И ДИРЕКТОРЕ, УГАШЕНО ДОО „МАЛИНА“

УТОРАК, 23.06.2026 | 16:10
Верификован аутор

Одборници Скупштине општине Братунац на данашњем редовном засједању именовали су вршиоце дужности начелника четири општинска одјељења, као и директоре установа чији је оснивач општина.

За начелника Одјељења за општу управу именована је Звјездана Бојић, Одјељење за привреду и друштвене дјелатности водиће Хајрудин Хасановић, за финансије је именована Данијела Мракић, док ће функцију начелника Одјељења за просторно уређење и стамбено-комуналне послове у наредна три мјесеца обављати Радован Петровић.

Именовани су и вршиоци дужности директора општинских установа: Ранко Јаковљевић за Туристичку организацију, Милијана Миловчевић за Дом здравља и Бојана Предојевић за Центар за социјални рад.

На сједници је донесена и одлука о престанку рада Друштва са ограниченом одговорношћу „Малина“. Како је наведено, радници ће бити збринути кроз социјални програм.

– До сада су се три од укупно седам радника пријавила за отпремнине. Када је ријеч о систему за наводњавање, управљање преузима комунално предузеће „Рад“ Братунац – рекао је начелник општине Лазар Продановић.

Одборници су усвојили и одлуку о покретању процедуре експропријације земљишта на траси будуће обилазнице око Братунца.

Према ријечима начелника Продановића, ријеч је о капиталном пројекту од стратешког значаја за општину.

– Корисник експропријације је општина Братунац, а главни носилац активности су „Путеви Републике Српске“. Увјерени смо да ће овај процес бити убрзан јер је у интересу грађана и растерећења транзита према мосту Братољуб и Републици Србији – истакао је Продановић.

&нбсп;

Коментари 0

Подијелите своје мишљење – читамо све коментаре.

Напишите коментар